Pie Mazā Bānīša parka 2. jūnijā slēgti vairāki ielu posmi

Velosacensību "Mazbānīša kauss" laikā slēgti ielu posmi.Informējam, ka velosacensību “Viesītes Mazbānīša kauss 2019” norises laikā, 2. jūnijā, Viesītē no pulksten 11.00 līdz 16.00 būs satiksmes ierobežojumi un slēgti ielu posmi (konkrētās ielas skatīt pievienotajā attēlā). Šie ierobežojumi attiecas arī uz vairākiem ielu posmiem pie muzeja nodaļas “Mazā Bānīša parks”. Viens no trases posmiem izveidots tūristu iecienītajā Mīlestības takā, tāpēc aicinām takas apmeklētājus būt īpaši piesardzīgiem. Turpināt lasīt “Pie Mazā Bānīša parka 2. jūnijā slēgti vairāki ielu posmi”

Muzeju nakti Viesītē apmeklējuši gandrīz tūkstotis apmeklētāju (FOTO)

Eiropas Muzeju nakts 20192019. gada 18. maijā  jau 13. reizi Viesītes muzejā “Sēlija” tika atzīmēta Muzeju nakts. Šogad galvenie svētku sarīkojumi norisinājās Paula Stradiņa skolā un tās apkārtnē, taču apmeklētāji tika gaidīti arī Mazā Bānīša parkā. Turpināt lasīt “Muzeju nakti Viesītē apmeklējuši gandrīz tūkstotis apmeklētāju (FOTO)”

Izstāde “Valstsvīrs, diplomāts, jurists Fridrihs Vesmanis”

Izstāde par Fridrihu Vesmani21. maijā pulksten 13.00 Paula Stradiņa skolas Kamīnzālē viesosies ģeogrāfijas doktore Ieva Markausa ar stāstījumu «Valstsvīrs, diplomāts, jurists Fridrihs Vesmanis (1875–1941)», kā arī būs iespējams aplūkot Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja izveidoto izstādi, veltītu ievērojamajam Latvijas valsts darbiniekam un diplomātam. Turpināt lasīt “Izstāde “Valstsvīrs, diplomāts, jurists Fridrihs Vesmanis””

Mēneša priekšmets – Viesītes aptiekas svari (5, 2019)

Viesītes aptiekas svariSIA ”Kristīnes Viesītes aptieka” vadītāja Aina Pečauska muzejam dāvinājusi aptiekas svarus. Tie daudzu gadu garumā izmantoti Brīvības ielā 2 – ēkā, kurā kopš 1887. gada vienmēr atradusies aptieka. Šī aptieka uzskatāma par vecāko aptieku Sēlijā un vienu no vecākajām Latvijā. Tāpat kā senāk, arī mūsdienās aptiekā ir pieejama zāļu gatavošana pēc ārstu receptēm. Šajā procesā liela nozīme ir precīziem mērinstrumentiem, ar kuriem nosaka vielu devu. Viesītes aptiekā saglabājušies daudzi unikāli farmaceita darba instrumenti, bet mūsdienās senie svari aizstāti ar elektroniskajiem svariem. Turpināt lasīt “Mēneša priekšmets – Viesītes aptiekas svari (5, 2019)”