Izstādes

»»»»»»»«««««««

»»»»»»»«««««««

Ceļojošā izstāde „100 mirkļi Latvijas veselībā”

Ārsti Rīgas pilsētas 1. slimnīcā.

Viesītes muzeja “Sēlija” nodaļā Paula Stradiņa skola līdz 2019. gada 13. jūlijam skatāma ceļojošā izstāde „100 mirkļi Latvijas veselībā”. Izstāde sniedz ieskatu Latvijas medicīnas aprūpē laika posmā no valsts dibināšanas līdz mūsdienām.

Izstāde ir viens no Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja pērnajā gadā īstenotajiem Latvijas valsts simtgades pasākumiem. Izmantojot līdz šim nepublicētus muzeja krājuma materiālus, 100 fotogrāfijās ir vizualizēta Latvijas medicīna dažādos laika periodos, izceļot katra vēstures posma īpatnības.

»»»»»»»«««««««

Valstsvīrs, diplomāts, jurists Fridrihs Vesmanis

21. maijā pulksten 13.00 Paula Stradiņa skolas Kamīnzālē viesosies ģeogrāfijas doktore Ieva Markausa ar stāstījumu «Valstsvīrs, diplomāts, jurists Fridrihs Vesmanis (1875–1941)», kā arī būs iespējams aplūkot Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja izveidoto izstādi, veltītu ievērojamajam Latvijas valsts darbiniekam un diplomātam.

Izstāde atspoguļo nozīmīgākos posmus F. Vesmaņa kā valstsvīra un diplomāta dzīvē. F. Vesmanis bija zinošs jurists, advokāts, senators, publicists un preses izdevumu redaktors. 1920. gadā F. Vesmanis bija Jelgavas pilsētas galva. Septiņus gadus, no 1925. līdz 1932. gadam, viņš bija ārkārtējais sūtnis un pilnvarotais ministrs Lielbritānijā.

»»»»»»»«««««««

Ceļojošā izstāde “Mantojuma stāsts – mans stāsts, tavs stāsts”

No 2019. gada 24. janvāra Paula Stradiņa skolā apskatāma bērnu un jauniešu foto kolāžu un stāstu ceļojošā izstāde “Mantojuma stāsts – mans stāsts, tavs stāsts”. Izstādē apskatāmi fotostāsti, ko veidojuši bērni un jaunieši no visas Latvijas, atsaucoties UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas aicinājumam. Izveidotie darbi stāsta par tādām tematikām kā tradīciju pārmantojamību, mantojuma trauslumu un personības lomu mantojuma saglabāšanā.

No 2019. gada 24. februāra tā bez maksas apskatāma Paula Stradiņa skolā, Viesītes muzeja “Sēlija” izstāžu zālē muzeja darba laikā.

»»»»»»»«««««««

Ieskats dziesmu svētku vēsturē Viesītē

Realizējot “Latvijas Valsts mežu” un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstīto Zemgales kultūras programmas projektu “Jēkabpils apriņķa pagastu un pilsētu vietējo Dziesmu svētku apzināšana, pētīšana un popularizēšana”, ir apkopoti arī pētījumu rezultāti par dziesmu svētkiem Viesītē laika periodā līdz 1945. gadam. Projekta ietvaros aicinām uz Paula Stradiņa skolu, kur 2018. gada 22. novembrī pulksten 14.00 atklāsim izstādi “Ieskats dziesmu svētku vēsturē Viesītē”.

Izstādi papildina līvānu rotkaļa Kārļa Bogdāna arheoloģisko rotu atdarinājumi. Izstāde apskatāma līdz 2019. gada 21. janvārim!

Izstāde Dziesmu svētku vēsture Viesītē

»»»»»»»«««««««

Arkādija Kasinska balvas 2018. gada skolēnu darbi

Paula Stradiņa skolas kamīnzālē no 2018. gada  14. augusta līdz 15. oktobrim skatāmi Arkādija Kasinska balvas šī gada konkursa skolēnu darbi. Balvu gleznošanas plenēra “Sēlijas vasara” noslēguma dienā saņēma Viesītes vidusskolas skolniece Enija Grundmane, bet Atzinības rakstu par veiksmīgu piedalīšanos A. Kasinska balvas konkursā pasniedza Endijai Grundmanei.

Muzeja “Paula Stradiņa skola” otrajā stāvā skatāmi iepriekšējo glezniecības plenēru darbi izstādē “Man viņa ir visskaistākā… Viesītes ielas un nami mākslinieku darbos”. Izstādes veltītas Viesītes 90 gadu jubilejai.

»»»»»»»«««««««

Tā baltā gaisma, kas nedziest mūžam

Izstādes, kas veltīta padomju gadu vēsturei Viesītē, atklāšana 2018. gada 4. maijā Baltā galdauta svētkos Paula Stradiņa skolā (Peldu ielā 2, Viesītē). Izstāde skatāma līdz 2018. gada 10. augustam.

»»»»»»»«««««««

Piederības zīmes tekstilijās

Mazā Bānīša parka Sēlijas mājā (A. Brodeles ielā 7) no 6. aprīļa  līdz 5. maijam skatāma izstāde „Piederības zīmes tekstilijās”. Rokdarbu cienītāji un vērtētāji var aplūkot dvieļus un citas tekstilijas, kas rotātas izšūtām monogrammām. Izstāde skatāma muzeja darba laikā.

»»»»»»»«««««««

Pavasara priekšnojautās

 

Saukas pagasta pārvaldes zālē  no 2018. gada 26. marta  līdz  2018. gada 20. aprīlim skatāma fotomākslinieka Marģera Martinsona izstāde “Pavasara priekšnojautās”. 

»»»»»»»«««««««

Ceļojošā izstāde un lekcija “Garīgā veselība”

 

Viesītes muzejs “Sēlija” aicina uz lekciju par garīgo veselību 2018. gada 15. februārī plkst. 13:00 Paula Stradiņa skolas kamīnzālē.

Lekcijā uzzināsim par depresijas izplatību un riska faktoriem, pazīmēm, kas depresiju atšķir no skumjām,  par depresijas negatīvo ietekmi un ārstēšanu (veselīga dzīvesveida padomi, kur vērsties pēc palīdzības).

No 6. februāra līdz šī mēneša beigām  skatāma ceļojošā izstāde “Garīgā veselība”, kuras mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par garīgo veselību, veselīga dzīvesveida nozīmi depresijas profilaksē, riska faktoriem, kas nelabvēlīgi ietekmē garīgo veselību, kā arī pievērst iedzīvotāju uzmanību savai un līdzcilvēku garīgajai veselībai. Izstāde un lekcija vienlaikus mazinās mītus un aizspriedumus saistībā ar depresiju – vienu no izplatītākajām psihiskajām saslimšanām gan Latvijā, gan Eiropas Savienībā kopumā.

Ceļojošās izstādes mērķauditorija ir vecāko klašu skolēni un pieaugušie.

Izstādi “Garīgā veselība” sagatavoja Veselības ministrija ar  Eiropas Sociālā fonda projekta “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” finansiālo nodrošinājumu.

»»»»»»»«««««««

Ar vējiem krēpēs

 

2017. gada 4. aprīlī 14:00 Viesītes Kultūras pils Tradīciju zālē jelgavnieka Eināra Nordmaņa fotoizstādes “Ar vējiem krēpēs”atklāšana un tikšanās ar autoru

»»»»»»»«««««««

Mārtiņš Buclers – fotoetnogrāfija. 30 gadi Mārtiņa Buclera zīmē

IMG_4398

Viesītes Kultūras pils izstāžu zālē līdz 2016. gada 5. aprīlim skatāma izstāde “Mārtiņš Buclers – fotoetnogrāfija. 30 gadi Mārtiņa Buclera zīmē”

»»»»»»»«««««««

Skats no malas

2015. gada glezniecības plenēra “Sēlijas vasara” darbu izstāde “Skats no malas” Paula Stradiņa skolā.

»»»»»»»«««««««

Pensionāres vaļasprieks

Rokdarbu izstāde “Pensionāres vaļasprieks” Paula Stradiņa skolā.

»»»»»»»«««««««

Mazā Bānīša veselības pietura “Ieejam pļavā”

No 2019. gada 21. maija līdz 30. jūnijam Paula Stradiņa skolā skatāma ārstniecības augu izstāde “Ieejam pļavā”.

»»»»»»»«««««««

Alfreda Godiņa piemiņas izstāde

alfreda godina izstade_

Paula Stradiņa skolā no 2015. gada 5. septembra līdz 28. novembrim skatāma Alfredam Godiņam veltīta piemiņas izstāde.

Par Alfreda kokā un metālā darinātajiem darbiem var teikt, ka tie ir latviešu lietišķās mākslas klasikas paraugi. Līdz ar to izstādē var gūt priekšstatu ne tikai par daiļamatu meistara atstāto devumu un viņa rokrakstu, bet arī par latvisko pasaules sapratni un latvisko garu lietišķajā mākslā, kas redzams izvēlētajos materiālos, formās un rakstu zīmēs.

Šī izstāde ir veltījums vienam no Viesītes talantīgajiem cilvēkiem, kurš nu jau aizsaulē, bet ar kuru varam lepoties. Mums ir daudz talantīgu cilvēku – gan jau mūžībā esošo, gan dzīvo – par kuriem ir jārunā, kuru piemiņa ir jāsaglabā, tāpēc šī izstāde varētu būt labs aizsākums jaunai tradīcijai – atklāt šo cilvēku radošo devumu, personību līdzīgās izstādēs. Lai to paveiktu, aicinām vietējos cilvēkus iesaistīties un nākt mums palīgā ar idejām. Nevajag kautrēties, klusēt un varbūt pat īgņoties, bet sadarboties, jo spēks ir spējā sastrādāties, kopībā, jo tikai kopā ir paveicamas lielas lietas.

»»»»»»»«««««««

Vijai Vētrai veltīta izstāde

94866_4e315b3069

M. Buclera fotogrāfijas kabinetā skatāma fotomākslinieka Marģera Martinsona izstāde veltīta horeogrāfei un indiešu deju lietpratējai Vijai Vētrai.

»»»»»»»«««««««

Marģera Martinsona izstāde

No 2015. gada 24.augusta līdz 26. septembrim Viesītes kultūras pils izstāžu zālē skatāma fotomākslinieka Marģera Martinsona fotoizstāde.

»»»»»»»«««««««

Mēs Sēļzemē

seellzeme septinni novadi uzraksti uzmetums_

No 2015. gada 1. jūlija Saukas pagasta Lonē M.Buclera fotogrāfijas kabinetā ir apskatāma Daiņa Ormaņa fotoizstāde “Mēs Sēļzemē”

»»»»»»»«««««««

Divas Sēlijas vasaras

Paula Stradiņa skolā skatāma gleznu izstāde “Divas “Sēlijas vasaras”.

»»»»»»»«««««««

Sēlijas pilskalnu sasaukšanās

No 2015. gada 5. janvāra īdz 2015. gada 13. februārim skatāma ceļojošā fotoizstāde “Sēlijas pilskalnu sasaukšanās”.

»»»»»»»«««««««

Barikāžu laiks

Izstāde skatāma no 2015. gada 19.janvāra līdz 6.februārim.

»»»»»»»«««««««

Atnāc ciemos Juanjelgavā

 

No 2014. gada 11. decembra līdz 1. februārim Saukas pagasta pārvaldes zālē Lonē skatāma autoru kolektīva fotoizstāde “Atnāc ciemos Juanjelgavā”.

»»»»»»»«««««««

No dziesmu svētku vēstures

IMG_9721_failiem.lv_

Līdz 2015. gada 2. janvārim Paula Stradiņa skolas Kamīnzālē skatāma Edgara Bindemaņa privātkolekcija “No dziesmu svētku vēstures”.

»»»»»»»«««««««

Es piederu Sēlijai

Par autoru

No 2014. gada 12. jūlija Saukas pagasta pārvaldes ēkas zālē gleznotāja Valda Grigaļa izstāde “Es piederu Sēlijai”.

»»»»»»»«««««««

Fotokamera VEF MINOX un izgudrotājs Valters Caps

07062014 105

 

No 2014. 2. jūnija M. Buclera fotogrāfijas kabinetā iespēja apskatīt izstādi “Fotokamera VEF MINOX un izgudrotājs Valters Caps”. Materiālus ekspresizstādei vācis un apkopojis Mārtiņa Buclera fotogrāfijas kabineta vadītājs Gunārs Spīdainis. Buclera kabineta krājumā ir gan raksti par Valteru Capu, gan apraksti par vienu no mazākajām fotokamerām pasaulē.