Muzeju nakts-2018

Sestdien 19. maijā – Muzeju nakts Viesītē – “Te mans šūpulis kārts”.

Simtgades reizē visā valstī Muzeju nakts tēma ir „Šūpulis”, tādējādi iekļaujoties simtgades stāstā, kas sākās 2017. gadā un turpināsies līdz 2021. gadam. 2018. gada vadmotīvs ir „Dzimšana”. Katras tautas un nācijas pastāvēšanu nodrošina šūpulis.

Viesītes 90. jubilejas gadā godināsim savu pilsētu, kas bijusi šūpulis daudziem viesītiešiem. Lai kur viņi šobrīd atraduši savas mājas, Viesīte ir un paliks viņiem īpaša vieta šajā pasaulē.

Muzeju naktī abas muzeja nodaļas – Mazā Bānīša parks un Paula Stradiņa skola – atvērtas apmeklētājiem no 19:00 līdz 23:30.

No 19:00 līdz 20:30 piedāvājam apmeklēt Paula Stradiņa skolu (Peldu ielā 2). Kamīnzālē – labi vārdi mūsu pilsētai dzejā un prozā. Izstāde “Tā baltā gaisma, kas nedziest mūžam”, Jolantas kafejas degustācija. Ārstniecības augu “Veselības pēdas” apskate muzeja dārzā, kur aug arī kafejas augs cigoriņš. Pastaiga pa Simtgades pīlādžu aleju.

No 21:00 līdz 23:30 Mazā Bānīša parkā (A. Brodeles ielā 7) varēs klausīties Viesītes pūtēju orķestra priekšnesumus. Uzzināsim pirtnieku gudrības un rituālus jaundzimušajiem un viņu māmiņām. Noslēgumā – vakarēšana pie ugunskura, kur īpaši aicināti Viesītē dzimušie Muzeju nakts dalībnieki.

Apmeklētājus gaidīs arī Mazais Bānītis, viņa draugi un biedrības “Zīle” rokdarbnieces. Bijušā lokomotīvju depo telpās būs skatāma fotoizstāde par depo vēsturi. Ēka, kas jau no 2013. gada ar Viesītes novada domes lēmumu nodota muzeja apsaimniekošanā un no 2015. gada ir Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, 19. maijā un šajā tūrisma sezonā būs daļēji pieejama apmeklētājiem.

Visi laipni gaidīti! Pasākumi un izstāžu apmeklējums – bez maksas!

www.muzejsselija.lv

Lai Muzeju naktī nodrošinātu kārtību telpās un iespēju apmeklētājiem apskatīt ekspozīcijas un izstādes, aicinām pieteikties brīvprātīgos palīgus – dežurantus. Tālrunis: 27071996 vai 29116334.