Noslēgusies aktīvā tūrisma sezona

Viesītes TIP ir apkopojis informāciju par 2017. gada tūrisma situāciju, ko šogad gan negatīvi ietekmējuši laikapstākļi. Joprojām pieprasījums saglabājies pēc ūdens tūrisma, velo tūrisma, kultūras un gastronomiskā tūrisma. Statistika rāda, ka mūs visvairāk apmeklē ģimenes, draugu grupas, pieaugušo kolektīvi, skolēni un pensionāri, arī tūrisma firmas, piemēram, IMPRO, Saules vējš, Jauni Rakursi.

Apmeklētākais objekts novadā ir Viesītes muzejs “Sēlija”, īpaši Mazā Bānīša parks, kur apmeklētāju skaits ir 3004, kas ir audzis, salīdzinot ar 2016. gadu. Paula Stradiņa skolā apmeklētāju skaits ir 1378. Mārtiņa Buclera kabinetu šogad apmeklējuši 560 cilvēki. Kopā muzeju “Sēlija” apmeklējuši 4942 tūristi.

Apmeklētākā naktsmītņu un aktīvās atpūtas vieta ir lauku māja “Bincāni”, ko apmeklēja 3432, tai skaitā festivāla “Zobens un Lemess” interesenti. Kempingu “Pērlīte” šogad apmeklēja 1652, tai skaitā iekļaujot pasākumus. Ormaņkalnu, skatu torni un Līgo kalnu apmeklēja aptuveni 3000 tūristu. Ūdens tūrisma noteikšanas mēraukla ir izsniegto licenču skaits, Saukas ezerā tie ir 2014 apmeklētāji, savukārt Viesītes ezerā – 102. Ezera Gravānos nakšņošanas un ūdens tūrisma pakalpojumus izmantojuši 502 cilvēki.

Šogad palielinājies tūristu skaits pēc gastronomiskā tūrisma, kafejas “Alīda” ražotni šogad apmeklēja par 48{c425eec60e3f5f68057eeec160f03aa79e8b9d1c8c3a6412db8c4e9fbffa9f86}, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Prieks par zemnieku saimniecību “Vilciņi”. Lai gan viņu prioritāte ir uzņēmējdarbība nevis tūrisms, tomēr Sabīne Zupa atzīst, ka atspēriena punkts saimniecības atpazīstamībai un tūrismam bija Uzņēmēju dienas Jelgavā un Aizkraukles Pārnovadu dienas, kur tika pārstāvēts Viesītes novads. Nākamajā gadā tiks pārdomāts un paplašināts piedāvājums tūristiem.

Viesītes novadu 2017. gadā apmeklēja tūristi no šādām valstīm: Dānijas, Vācijas, Norvēģijas, Lietuvas, Lielbritānijas, Igaunijas, ASV, Taizemes, Somijas, Beļģijas, Turcijas un Polijas, iekļaujot gan individuālos apmeklētājus, gan delegācijas.

Šogad kopā ar uzņēmējiem un amatniekiem esam piedalījušies izstādē-gadatirgū Balttour 2017, Aizkraukles Pārnovadu dienās, uzņēmēji individuāli piedalījušies Uzņēmēju dienās Jelgavā un Riga Food, kā arī šogad  pirmo reizi piedalījāmies Latvijas Tūrisma tirgū Pļaviņās.

2017. gadā tika labiekārtots Viesītes TIP, izveidoti 7 informatīvi stendi par Sēlijas novada tūrisma piedāvājumu. Ar tūrisma informācijas punkta darbību šogad ir iepazinusies 1 praktikante, tāpēc saku paldies Rudītei Muižniecei par palīdzību un ierosinājumiem stendu un tūrisma objektu kartotēkas izveidē. Tāpat šogad paplašinājies suvenīru klāsts un ir iegādāts jauns suvenīru skapis. Šogad aktīvajā tūrisma sezonā visiecienītākie ir vinila magnēti ar Viesītes novada apskates objektiem, populārākie ir ar āzi un bānīti. Sadarbojoties ar novada rokdarbniecēm, radīti atslēgu piekariņi, pēc kuriem ir pieprasījums.

Saku paldies visiem novada tūrisma objektu apsaimniekotājiem, tūrisma uzņēmējiem, mājražotājiem, amatniekiem un ikvienam, kas darbojas tūrisma jomā un rada interesantus tūrisma piedāvājumus ceļotājiem! Paldies par atsaucību, iesūtot statistiku savos objektos! Uz veiksmīgu sadarbību arī turpmāk, jo kopā mēs esam spēks!

Izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem speciāliste Ligita Levinska-Drozdova

Autores foto