Pēterdiena izdziedāta

IMG_0451_IMG_0503_1

29. jūnijā vārda dienas svinēja visi Pēteri, Pāvili, Pauli un Pauļi. Par godu Paula Stradiņa vārda dienai Pēterdienas svinības notika Paula Stradiņa skolā.

Vakara sākumā tika atklāta “Veselības pēda”, kas nu ir pieejama ikvienam pilsētas iedzīvotājam un tūristam.

Medicīnas praksē sen zināms, ka iekšējo orgānu stāvoklis atspoguļojas uz ādas, jo to kontrolē vieni un tie paši nervu centri. Uz pēdām atrodas punkti, kas pārstāv visus cilvēka ķermeņa orgānus un iedarbojoties uz tiem.

“Veselības pēdas” pēdas ideja ir savākt pēc iespējas vairāk augu, kas atbild par katru no cilvēka orgāniem, un stādīt tos atbilstošā punkta vietā. Piemēram, punktā, kas atbild par sirdi, stāda tos augus, kas uzlabo sirds veselību vai asinsriti, utml.

peeda

 

Liels darbs jau izdarīts, taču ar to viss neapstājas. Ja jums ir kādi veselības augi, kuri vēl nav “Veselības pēdā”, bet varētu tur būt, mēs tikai priecāsimies par ikvienu papildinājumu, lai “Veselības pēda” veidotos pilnīgāka un patiešām informatīva.

Vakara turpinājumā svinības norisinājās Paula Stradiņa skolas kamīnzālē, pirms tam apskatot prof. Paula Stradiņa medicīnas kabinetu un Stradiņu viesistabu. Prieks par to, ka uz svinībām bija atnācis arī Rauls – Pēteris, kuram vārda dienā tika dāvaniņa.

Kā jau Pēterdienā tika dziedātas gan tradicionālās latviešu tautasdziesmas, gan latviešu karaokes dziesmas. Pārrunājām, kas tad īsti ir Pēterdiena, ko drīkst un ko nedrīkst darīt šajā dienā, un kādi ir latviešu ticējumi.

Vakara noslēgumā, platēm spēlējot, varēja uzgriezt kādu danci.

Izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem speciāliste

Agnija Mutule

Foto: A. Mutule