Monthly Archives: maijs 2020

Mēneša priekšmets – Ligitas Caunes glezna “Viesītes mazās ieliņas” (5, 2020)

Šīs maija nedēļas nogalē skaistu dzimšanas dienu svinēs viesītiete, sēliete, māksliniece, interjeriste Ligita Caune (dz. Vecumniece). Māksliniece dzimusi Viesītē Alfrēda un Martas Vecumnieku četru bērnu ģimenē kā jaunākais bērns. Beigusi Viesītes vidusskolu (1968). Absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju (1975), interjera un iekārtas nodaļu. Latvijas Mākslinieku savienības biedre kopš 1987. gada. Sēlijas Asociācijas Goda biedre (2005) Biedrības „Sēlijas palete” dibinātāja un direktore (1999). Arkādija Kasinska balvas dibinātāja (2008). Viesītes evaņģ. lut. Brīvības baznīcas altārgleznas „Ticība, cerība, mīlestība” autore (1994), kā arī interjera autore. Māksliniece ir arī Viesītes Goda pilsone.

Sēlijas plenērs norit Sēlijas novadā kopš 1999. gada, kad grupa sēļu (J. Stradiņš, Dž. Skulme. L. Caune, J. Dimitrijevs, A. Baldunčiks, E, Vecumnieks, G. Godiņš u.c.) dibināja biedrību „Sēlijas palete” ar pamatmērķi aktualizēt Sēlijas kultūras vērtību veidošanu un saglabāšanu. Sēlijas glezniecības plenēri notikuši Viesītē (vairākkārt), Aizkrauklē, Secē. Staburagā, Jaunjelgavā, Jēkabpilī, Aiviekstes pagastā u.c.,  popularizējot šo Latvijas novadu, tā skaisto dabu, cilvēkus un notikumus. Tā radušās gleznu kolekcijas vairākās Sēlijas pilsētās. Šī mēneša muzeja priekšmets – glezna – tapusi plenērā Viesītē 2011. gadā.

Ligita Caune strādā eļļas, akrila, akvareļtehnikā un grafikā, izstrādā arī vitrāžu un sienu gleznojumu metus. No 1980. gada regulāri piedalījusies izstādēs Latvijā un ārzemēs. Personālizstādes bijušas Dānijā, Somijā, Itālijā, Austrijā, Krievijā, Lietuvā u.c. Mākslinieces darbi atrodas privātkolekcijās un muzeja fondos. Savās gleznās ataino Latvijas dabas noskaņas gadalaikos, sievietes portretus – dvēseles spoguli. Ligita Caune saka – “Mani gleznojumi patiesībā ir atzīšanās mīlestībā Latvijai, tās skaistajai dabai – mūsu pelēkajām debesīm, Sēlijas pakalniem, Daugavai, miglas pielietām pļavām, jūrai un Latgales ezeriem.”

Svētku nedēļā sveicam mākslinieci, novēlot stipru veselību, mīlestību un iedvesmu! Lai arī turpmākie gadi tikpat skaisti kā maija ziedonis!

Pateicība Ligitai Caunei un viņas ģimenei no Viesītes muzeja “Sēlija” par vērtīgajiem dāvinājumiem, kas papildinājuši muzeja krājumu!

Viesītes muzejs “Sēlija” apmeklētājiem atvērts no 26. maija_informācija

Esam priecīgi paziņot, ka no 26. maija durvis saviem apmeklētājiem vērs Viesītes Tūrisma informācijas punkts, kā arī Viesītes muzeja “Sēlija” nodaļas – Paula Stradiņa skola un Mazā Bānīša parks. Jūs ciemos gaidīsim no otrdienas līdz sestdienai (10.00-17.00). Šobrīd katrā nodaļā vienlaicīgi uzņemsim maksimāli 15 cilvēkus. Ieteicams savu apmeklējumu pieteikt iepriekš, lai būtu iespējams nodrošināt sociālo distancēšanos. Apmeklējumu iespējams pieteikt: pa tālruņiem +371 28681126 (Viesītes TIP), +371 29116334 (muzejs) vai rakstot uz tip@viesite.lv

Apmeklētāji tiek lūgti apmeklēt muzeju, ja tiem nav saslimšanas simptomu. Mums rūp gan Jūsu, gan sava veselība, tāpēc sargāsim viens otru! Lūdzam neapmeklēt muzeju, ja ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija!

Muzejā būs jāievēro 2 m distance no citiem apmeklētājiem, izņemot vienā mājsaimniecībā dzīvojošos. Apmeklētājiem būs iespēja mazgāt rokas ar ziepēm vai dezinficēt rokas. Apmeklētājiem šobrīd nebūs pieejams skārienjūtīgais ekrāns Viesītes TIP, kur iespējams uzzināt par tūrisma iespējām Viesītes novadā, drošības apsvērumu dēļ.

Latvijas muzeji no 13. maija sākuši pakāpeniski vērt durvis apmeklētājiem, īstenojot kopīgu informatīvo kampaņu #TiekamiesTagad. Apmeklētāju ērtībai muzejā izvietoti spilgti dzelteni vienota dizaina un informācijas materiāli, kas veidoti saskaņā ar valstī noteiktajām sanitārā protokola prasībām un aicina apmeklētājus rūpēties par sev un apkārtējiem drošu viesošanos muzejā. Kampaņu organizē Latvijas Muzeju biedrība. Par šo kampaņu vairāk informāciju var atrast LMB platformā www.muzeji.lv.

Tiekamies muzeja 20. dzimšanas dienas gadā! Nāc vai brauc ciemos un uzzini, cik interesanta ir Viesītes vēsture un kādi ievērojami cilvēki dzimuši un dzīvojuši Viesītē!

Sanitārais protokols muzeju darbībai