Daily Archives: 2020. gada 4. februāris

Viesītes novads pārstāvēts izstādē-gadatirgū “Balttour 2020” (FOTO)

No 31. janvāra līdz 2. februārim Ķīpsalā notika 27. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2020”, kur sezonas jaunumus, populārākās iespējas, īpašos piedāvājumus un izdevīgus pirkumus Latvijas apceļošanai un pasaules atklāšanai piedāvāja vairāk nekā 860 tūrisma uzņēmumu! Starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus  “Balttour” ir Baltijā nozīmīgākā tikšanās vieta daudzu pasaules valstu tūrisma profesionāļiem, kur veidojas jauni kontakti, tiek plānoti jauni maršruti un stiprināta esošā sadarbība.

Zemgales plānošanas reģions arī šogad piedāvāja tradicionālos 6 pudurus – Jelgavas, Bauskas, Dobeles, Vidusdaugavas, Sēlijas, Jēkabpils. Visas trīs dienas Sēlijas pudurī, ko pārstāvēja Jaunjelgavas, Jēkabpils, Neretas, Salas un Viesītes novadi, bija iespējams uzzināt par tūrisma objektiem un pakalpojumiem Sēlijā. Viesītes novada tūrisma piedāvājumu prezentēja Viesītes Tūrisma informācijas punkta speciāliste Ligita Levinska-Drozdova un Viesītes muzeja “Sēlija” speciāliste Valija Fišere. Speciālistes informēja arī par lielākajiem šī gada kultūras un sporta pasākumiem Viesītes novadā un Sēlijā, aicinot tos apmeklēt. Novadu un pagastu svētki ir labs iemesls, lai apmeklētu kādu vietu un reizē to iepazītu vairāk.

Tūristi aizvien interesējas par kultūrvēsturiskajām vietām, dabas objektiem un aktīvā tūrisma pakalpojumiem, kā arī katru gadu pieaug interese par gastronomiskā tūrisma pakalpojumiem. Šogad daudzi interesējās par dabas un izziņu pārgājienu maršrutiem. Apmeklētāji joprojām interesējās par kopējiem maršrutiem Sēlijā; piektais neoficiālais Latvijas novads joprojām ir neatklāts un daudziem nezināms, sākot pat ar ģeogrāfisko novietojumu.