Monthly Archives: oktobris 2019

Mēneša priekšmets – monēta (10, 2019)

Muzeja “Sēlija” krājumā glabāšanai nodota apgrozības monēta „2 копеики”.

Monēta ir apaļas formas. Materiāls: varš. Diametrs: 35 mm. Monētas aversa aplī Krievijas imperatora Pāvila I iniciāļi, virs tā kronis. Krievijas imperatora Pāvila 1. valdīšanas laiks (1797-1801). Monētas aizmugurē jeb reversā augšējā daļā nomināls rakstīts divās rindās. ‘’2 копеики” krievu valodā. Zem svītras kalšanas gads – 1797. Apakšējā malā burti EM. Josla slīpi rievota. Monēta kalta Jekaterinburgas monētu kaltuvē Krievijā.

Nauda Latvijā 18. un 19. gadsimtā, proti, Krievijas impērijas laikā. 18. gadsimta laikā Latvijas teritorija pakāpeniski nonāca Krievijas impērijas sastāvā – vispirms tā Vidzeme un Rīga, kas Krievijas sastāvā ir de facto kopš 1710. gada, pēc tam Polijas dalīšanas rezultātā Krievijas impērijai pievienoja arī Latgali 1772. gadā un visbeidzot 1795. gadā Kurzemes un Zemgales hercogiste nokļuva Krievijas sastāvā. Līdz ar to latviešu apdzīvotā teritorija tagad bija vienā valstī, līdz ar to arī naudas sistēma visā šajā teritorijā kļūst vienota.

Viesītē notikusi otrā Latvijas pagastu Vietvārdu diena

Paula Stradiņa skolā 2019. gada 18. oktobrī Viesītē notika otrā Latvijas pagastu Vietvārdu diena, ko rīkoja Latvijas Universitātes Latviešu valodas institūts sadarbībā ar muzeju “Sēlija” un Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūru. Lai apzinātu vietvārdu daudzveidību un to nozīmi, Vietvārdu diena kādā no Latvijas vietām notika jau otro reizi.

Paula Stradiņa skolā notiks otrā Latvijas pagastu Vietvārdu diena

Vietvārdu diena 2019 Viesītē2019. gada 18. oktobrī Paula Stradiņa skolā notiks Vietvārdu diena, ko rīko Latvijas Universitātes Latviešu valodas institūts sadarbībā ar muzeju “Sēlija” un Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūru.

Lai apzinātu vietvārdu daudzveidību un to nozīmi visā Latvijā, Latvijas Universitātes (LU) Latviešu valodas jau otro gadu kādā no Latvijas pagastiem rīko Vietvārdu dienu. Pirmā šāda diena tika svinēta pērn Valkas novada Turnā, bet šogad tā tiks atzīmēta Sēlijas sirdī Viesītē.

Viesītē notiks Latvijas Neatkarības kara simtgadei veltīta Nacionālo bruņoto spēku diena

NBS diena Viesītē 14.10.2019.Pirmdien, 14. oktobrī, Viesītē notiks Latvijas Neatkarības kara simtgadei veltīti Nacionālo bruņoto spēku dienas pasākumi, kuros piedalīsies aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Pēc tikšanās ar Viesītes novada domes priekšsēdētāju Alfonu Žuku aizsardzības ministrs A.Pabriks un Zemessardzes 3.Latgales brigādes 55. kājnieku bataljona komandieris majors Aleksandrs Sotņikovs piedalīsies svinīgā ziedu nolikšanā pie Viesītes Brīvības pieminekļa pulksten 13.00.