Monthly Archives: aprīlis 2019

Pieteikšanās braucienam uz Nacionālo bruņoto spēku simtgades parādi Jēkabpilī

Šī gada 4. maijā, valsts Neatkarības atjaunošanas dienā, Jēkabpilī notiks Nacionālo bruņoto spēku (NBS) militārā parāde. Viesītes muzejs “Sēlija” un novada dome organizē bezmaksas transportu. Izbraukšana no Viesītes pulksten 10.00, izbraukšana mājup no Jēkabpils pulksten 16.00.

Obligāta pieteikšanās līdz 2. maijam pulksten 16.00 pa tālruni 29116334 vai muzejā personīgi.

Muzeja darba laiks maija svētkos

Muzeja darba laiks maija svētkos 2019

Muzeja “Sēlija” kolektīvs sveic valsts svētkos un apmeklētājus uzņems pēc svētku brīvdienām!

Eiropas Muzeju nakts

Muzeju nakts 2019

Iekļaujoties Latvijas simtgades stāstā, Muzeju nakts tēma 2019. gadā ir Tālavas taurētājs.

Futbola trenerim Raimondam Gailim – Triju Zvaigžņu ordenis

Raimondam Gailim – Triju zvaigžņu ordenisLatvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ordeņu kapituls 2019. gada 8. aprīlī nolēma par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā piešķirt Triju Zvaigžņu ordeni 49 personām, tostarp Sēlijas Sporta skolas trenerim Raimondam Gailim.

Kā liecina paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”, Raimondam Gailim nolemts piešķirt Triju Zvaigžņu ordeņa V šķiru un iecelt viņu par ordeņa kavalieri.

Muzeja darba laiks Lieldienās

 


Muzeja darba laiks 2019. gada Lieldienās

Muzeja “Sēlija” kolektīvs novēl Priecīgas Lieldienas un apmeklētājus atkal gaidīs pēc svētku brīvdienām!

Fotodienas Sēļzemē

fotodienas Sēļzemē

Mārtiņš Buclers ir teicis: “Izplatīt savā apkārtnē cienību pret fotogrāfiju kā mākslu – tas lai ir katra fotogrāfijas mācekļa gala mērķis. Tā jūs nepaliksit tikai “knipsētāji”.”

Biedrība “Upmales mantiniki”, fotogrāfa Kristapa Medņa meita, rakstniece Lūcija Ķuzāne un viņas dzimta četrās paaudzēs aicina uz fotodienām Sēļzemē. Tās notiks no 1. līdz 3. maijam Neretas novada Pilskalnes pagasta “Medņos” – Gricgales krogā. Pasākumā aicināti jebkura kaluma fotoamatieri un profesionāļi.

Pieteikšanās līdz 27. aprīlim: Lidija Ozoliņa, +371 29353379, lidija.ozolina@inbox.lv

Fotodienu programma

 

Pasākumā iekļaujas arī tūrisma ceļa “Leišmalīte” veidošanas talka 1. maijā. Pārgājienu ceļa veiksmīgas izveides gadījumā Gricgales krogs būs viens no ceļa objektiem.

Stendera Biedrība aicina uz talku Sunākstē

Stendera talka Sunākstē

Stendera Biedrība aicina uz talku Sunākstē. Pirms darba profesore Māra Grudule talciniekus iepazīstinās ar lekciju “Mācītāju Stenderu ģimenes vēsture Sēlijā”.

Mēneša priekšmets – audējas Vilmas Liepkalnes linu dvielis (4, 2019)

Vilma Liepkalne darbā pie stellēm.

Vilma Liepkalne darbā pie stellēm.

2019. gada pavasarī muzejs “Sēlija” saņēma vērtīgus dāvinājumus no rokdarbu biedrības “Zīles” dalībnieces Vijas Liepkalnes – viņas mātes Vilmas Liepkalnes austos darbus. Viens no tiem – trinītī austs linu dvielis.

Viesītes muzejs „Sēlija” gatavojas jaunajai tūrisma sezonai

 

Jauni suvenīri muzejā.


Viesītes muzejs „Sēlija” gatavojas šā gada tūrisma sezonai, un viens no ceļotājiem domātajiem jaunumiem ir Sēlijas novada karogs, ko līdztekus te jau esošajam visnotaļ bagātīgajam suvenīru klāstam šogad muzejs piedāvās iegādāties saviem apmeklētājiem papildus.