Aicinām uz izstādi-pārdošanu “Paldies saku māmiņai”

No 19. novembra līdz 20. decembrim Paula Stradiņa skolā (Viesītes muzeja “Sēlija” nodaļa) skatāma rokdarbu izstāde, kurā eksponēti biedrības “Zīle” un viņu ģimeņu skaistie darbi. Priecē krāsu daudzveidība un raksti cimdos, zeķēs, segās un sedziņās, galdautos un citos darbos dažādās tehnikās – adījumos, tamborējumos un izšuvumos. Tie ir rūpīgi un precīzi darbi. Rokdarbos ir plaša krāsu pasaule, smeļoties iedvesmu no dabas, no apkārt redzētā un sevī atrastā. Darbi apliecina cilvēka dzīves emociju daudzveidību.

Darba laiks Valsts svētkos

Sveicam Latvijas Valsts svētkos!

Mēneša priekšmets – Lāčplēša Kara ordeņa 3. šķiras diploms (11, 2019)

 Lāčplēša

      Kara Ordeņa 3. šķiras Diploms

4. Valmieras kājnieku pulka dižkareivim

ALBERTAM ABIĻEVIČAM

par to, ka viņš 1919. g. 2. novembrī pie Daudzevas stacijas ieņemšanas, būdams piekomandēts pie 3. Jelgavas kājnieku pulka 4. rotas, izrādīja lielu drošsirdību un priekšzīmi citiem, pirmais ielauzdamies stacijā un aizraudams citus sev līdz. Stacijā saņēma 50 ienaidnieka šautenes un citu kara materiālu un tālākā uzbrukumā tai pašā dienā 2 ložmetējus ar lentēm,16 gūstekņus u.t.t.

 

                                                                                                                                                                                                                Pamats: L.K.O.D. §10 p.18. oktobrī 1922.g. NR 1101.

31. oktobrī 1922.g.

NR 1101.

Lāčplēša Kara Ordeņa Zīmogs

                                                                                                                 Lāčplēša Kara Ordeņa

                                                                                                             Domes priekšsēdētājs

Satversmes sapulces

prezidents

Jānis Čakste

Apsardzības ministrs

Gustavs Zemgals

 

Alberts Abiļevičs dzimis 1899.gada 28. janvārī  Eķengrāves pagastā. Latvijas armijā iesaukts 1919.gada 1. jūnijā. Piedalījies kaujās pret bermontiešiem, kā arī citās 3. Jelgavas kājnieku pulka cīņās. Atvaļināts 1921. gada 30. novembrī. Dzīvoja Viesītes pagasta „Mežārēs” un pēc tam Viesītes pagasta „Priekšārēs”. Strādājis par mežsargu. Līdz 1940.gadam spēlēja Aizsargu organizācijas pūtēju orķestrī . Vēlāk Viesītes pilsētas pūtēju orķestrī. 1945. gada 15. februārī arestēts, notiesāts uz 7 gadiem (KPFSR KK 58). Atradies ieslodzījumā Sverdlovskas apgabala Kušvā un Kižnijtagilā. Atgriezies Latvijā 1951. gada oktobrī. Strādājis vietējā kolhozā, bijis kalējs. No 1964. gada pensionārs. Miris 1975. gada 15. decembrī. Apbedīts Viesītes pilsētas kapos.

 

Aicinām uz nodarbību “Dziju mandalu gatavošana”

5. novembrī Viesītes muzejs ”Sēlija” Brodeles iela 7, Viesīte

Latvijas Cistiskās fibrozes biedrība organizē nodarbību „Dziju mandalu gatavošana”

Nodarbības laikā katram dalībniekam būs iespēja izgatavot savu personalizētu austo mandalu, kas noderēs kā oriģināls vides dizaina papildinājums, kā arī personīgais spēka talismans vai iespēja iepriecināt otru ar pašgatavotu dāvanu. Veidojot austo dziju mandalu mēs attīstām radošo domāšanu, atbrīvojam prātu no ikdienas domu virpuļa un ļaujamies meditatīvai nodarbei.

Nodarbības vadīs psiholoģe Kristīne Ozoliņa

Laipni aicināti: seniori, pensionāri

Nodarbība bezmaksas

Pieteikšanās pa tālr. 29161629 vai e-pastu: cistiskafibroze.lv.info@gmail.com

Mēneša priekšmets – monēta (10, 2019)

Muzeja “Sēlija” krājumā glabāšanai nodota apgrozības monēta „2 копеики”.

Monēta ir apaļas formas. Materiāls: varš. Diametrs: 35 mm. Monētas aversa aplī Krievijas imperatora Pāvila I iniciāļi, virs tā kronis. Krievijas imperatora Pāvila 1. valdīšanas laiks (1797-1801). Monētas aizmugurē jeb reversā augšējā daļā nomināls rakstīts divās rindās. ‘’2 копеики” krievu valodā. Zem svītras kalšanas gads – 1797. Apakšējā malā burti EM. Josla slīpi rievota. Monēta kalta Jekaterinburgas monētu kaltuvē Krievijā.

Nauda Latvijā 18. un 19. gadsimtā, proti, Krievijas impērijas laikā. 18. gadsimta laikā Latvijas teritorija pakāpeniski nonāca Krievijas impērijas sastāvā – vispirms tā Vidzeme un Rīga, kas Krievijas sastāvā ir de facto kopš 1710. gada, pēc tam Polijas dalīšanas rezultātā Krievijas impērijai pievienoja arī Latgali 1772. gadā un visbeidzot 1795. gadā Kurzemes un Zemgales hercogiste nokļuva Krievijas sastāvā. Līdz ar to latviešu apdzīvotā teritorija tagad bija vienā valstī, līdz ar to arī naudas sistēma visā šajā teritorijā kļūst vienota.

Viesītē notikusi otrā Latvijas pagastu Vietvārdu diena

Paula Stradiņa skolā 2019. gada 18. oktobrī Viesītē notika otrā Latvijas pagastu Vietvārdu diena, ko rīkoja Latvijas Universitātes Latviešu valodas institūts sadarbībā ar muzeju “Sēlija” un Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūru. Lai apzinātu vietvārdu daudzveidību un to nozīmi, Vietvārdu diena kādā no Latvijas vietām notika jau otro reizi.

Paula Stradiņa skolā notiks otrā Latvijas pagastu Vietvārdu diena

Vietvārdu diena 2019 Viesītē2019. gada 18. oktobrī Paula Stradiņa skolā notiks Vietvārdu diena, ko rīko Latvijas Universitātes Latviešu valodas institūts sadarbībā ar muzeju “Sēlija” un Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūru.

Lai apzinātu vietvārdu daudzveidību un to nozīmi visā Latvijā, Latvijas Universitātes (LU) Latviešu valodas jau otro gadu kādā no Latvijas pagastiem rīko Vietvārdu dienu. Pirmā šāda diena tika svinēta pērn Valkas novada Turnā, bet šogad tā tiks atzīmēta Sēlijas sirdī Viesītē.

Viesītē notiks Latvijas Neatkarības kara simtgadei veltīta Nacionālo bruņoto spēku diena

NBS diena Viesītē 14.10.2019.Pirmdien, 14. oktobrī, Viesītē notiks Latvijas Neatkarības kara simtgadei veltīti Nacionālo bruņoto spēku dienas pasākumi, kuros piedalīsies aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Pēc tikšanās ar Viesītes novada domes priekšsēdētāju Alfonu Žuku aizsardzības ministrs A.Pabriks un Zemessardzes 3.Latgales brigādes 55. kājnieku bataljona komandieris majors Aleksandrs Sotņikovs piedalīsies svinīgā ziedu nolikšanā pie Viesītes Brīvības pieminekļa pulksten 13.00.

Fotogrāfija ar Latvijas dzelzceļa autobusiem (9, 2019)

Fotogrāfijā redzami Latvijas dzelzceļa autobusi, kuri uzturēja satiksmi no Viesītes uz Krustpili līdz 2. pasaules karam. Šie autobusi bija krāsoti sarkanā krāsā. Uz pirmā autobusa uzraksts Krustpils-Viesīte. Ielas kreisajā malā Viesītes krājkase.

Fotogrāfiju uzņēmis Viesītē pazīstamais fotogrāfs Pēteris Grundmanis (1884-1949). 30-tie gadi.

Foto no muzeja “Sēlija” krājuma