Paula Stradiņa skola

 Muzeja piedāvājums:

1.stāvā:

*Kamīnzāle – izstādes,

*Prof.P.Stradiņa piemiņas ekspozīcija – prof. P. Stradiņa kabinets un Stradiņu viesistaba,

*Amatniecības ekspozīcija Kamīnzālē un Rokdarbu klasē

2.stāvā:

*Viesītes vidusskolas muzejs – uz laiku slēgts

*Annas Brodeles literatūras klase,

*Vecā Stendera kabinets,

*Kāpēča klase

Viesītes novada skolu skolēniem, saistot muzeja apmeklējumu ar mācību programmu, ieeja brīva!

Apraksts:

Profesors Pauls Stradiņš /1896 - 1958/

Profesors Pauls Stradiņš /1896 – 1958/

Paula Stradiņa piemiņas ekspozīcija atrodas bijušajā Eķengrāves pagastskolā, kas celta 1880. gadā. Te nokristīts un pamatskolā mācījies profesors Pauls Stradiņš. Viņa kabinetā skatāmi priekšmeti, kas stāsta par Paulu Stradiņu kā izcilu personību, gara aristokrātu, vienkāršu un atsaucīgu cilvēku. Stāsta par dižu cilvēku, kas dzīvojis ar mīlestību sirdī pret saviem vecākiem un dzimto Viesīti.

Tā kā ēka visos laikos kalpojusi kā mācību un izglītojoša iestāde, lielākā daļa telpu saucas par klasēm vai kabinetiem: prof. P.Stradiņa kabinets, Vecā Stendera kabinets,  literatūras (A.Brodeles) klase, Kāpēča klase, Rokdarbu klase. Viesītes vidusskolas muzeja ekspozīcijas telpa saucas par Skolotāju istabu.

Tiek kopta skolas apkārtne un skolas dārzā var izstaigāt „veselības pēdu”. Pašlaik apmeklētājiem skatāma prof. Paula Stradiņa piemiņas ekspozīcija, izstādes Kamīnzālē un Rokdarbu klasē, A. Brodeles klase, Kāpēča klase un Vecā Stendera kabinets. Top ekspozīcija ” Medpunkts”, veltīta Viesītes novada medicīnas vēsturei.

Pieejamas programmas:

Vārda dienas un dzimšanas dienas svinības muzejā.

Mācību stunda muzejā.