29. konference “Buclera lasījumi” PĀRCELTA uz 12. janvāri.

Kalēja darbnīca Saukā 1890. gados. M. Buclera fotogrāfija.

Šī gada 15. decembrī plānotā zinātniskā konference 29. “Buclera lasījumi” PĀRCELTA uz 2019. gada 12. janvāri. Konference veltīta fotogrāfijas vēsturei un Latvijas profesionālajiem fotogrāfiem.  To rīkos Latvijas Fotogrāfu Savienība sadarbībā ar Viesītes novada pašvaldību.

Mārtiņš Buclers dzimis 1866. gada 12. decembrī Saukā, bet  apglabāts 1944. gadā Siguldas kapos. Tiek uzskatīts par latviešu profesionālās fotogrāfijas pamatlicēju. Latviešu fotogrāfiskās biedrības (1906) dibināšanas iniciators un valdes priekšsēdētājs. Daudzu mācību grāmatu autors un izstāžu organizētājs. Viņa darbos ietilpst arī vairāki vērtīgi fotouzņēmumi Viesītes novada Saukas apkārtnē. M. Buclera piemiņas ekspozīcija izveidota 1986. gadā Saukas arodvidusskolas telpās, bet no 2010. gada tā pārveidota par vienu no Viesītes muzeja “Sēlija” nodaļām un apskatāma Saukas pagasta pārvaldes telpās Lonē.

Jaunā gada sākumā gaidāmie “Buclera Lasījumi” norisināsies 29. reizi. Sarīkojums aizsācies Saukā, pieminot Mārtiņa Buclera dzimšanas dienu 12. decembrī. Vēlāk, apvienojot to ar Latvijas Fotogrāfu Forumu, kļuvis par nozīmīgu fotogrāfu un entuziastu pulcēšanās dienu.12. janvārī plānotais sarīkojums jau 7. reizi tiks rīkots kā zinātniskā konference.

Plašāka pasākuma programma sekos!