“Satiec savu meistaru” Viesītē!

Satiec savu meistaru Viesītē!Piektdien un sestdien, 6. un 7. aprīlī no 10.00 līdz 13.00, Amatniecības centrā (A. Brodeles ielā 7)

Laikā no 2018. gada 6. līdz 8.aprīlim jau desmito reizi visā Latvijā notiks pasākums “Satiec savu meistaru”, kurā jau vairākus gadus iesaistās arī muzejs “Sēlija”. Šogad muzejs piedāvā izmēģināt roku monogrammu izšūšanā kopā ar meistari Elitu Skadiņu un rokdarbnieču biedrību “Zīle”. Monogrammas ir vārda un uzvārda pirmo burtu, parasti ornamentāls, atveids. Visbiežāk tās sastopamas tekstilijās, tādējādi izdaiļojot ikdienas lietas un norādot to piederību autoram. Pasākuma laikā Sēlijas mājā (tūrisma informācijas punktā) būs iespēja apskatīt izstādi “Piederības zīmes tekstilijās” un iepazīties ar šīs lietišķās mākslas tradīcijas rašanos Latvijā.

Sestdien, 7. aprīlī 14.00, Paula Stradiņa skolā (Peldu ielā 2)

Akcijas “Satiec savu meistaru” ietvaros muzejs aicina uz lekciju par ciltskoku veidošanu un radurakstu pētīšanu. To vadīs viens no Ciltskoki.lv veidotājiem, laikraksta “Brīvā Daugava” redaktors Jānis Apīnis. Nodarbībā varēs noskaidrot, kā uzsākt savu dzimtas ciltskoka veidošanu, kur meklēt informāciju, kā lasīt ierakstus senajās baznīcu grāmatās. Aicināti arī tie, kam jau ir kāda pieredze radurakstu pētniecībā, lai dalītos padomos un noskaidrotu vēl nezināmus sīkumus.

Visas nodarbības bezmaksas!