Mirdzas Brūniņas rokdarbu izstādes atklāšana Paula Stradiņa skolā

6. oktobra pēcpusdienā tika atklāta neretietes Mirdzas Brūniņas rokdarbu izstāde. Rokdarbniece jau agrā bērnībā iepazinusies ar adīšanu, tamborēšanu, aušanu. Tie ir darbi, kas prasa precizitāti, rūpīgumu, pacietību un radošumu. Mirdza savas prasmes pārmantojusi un iedvesmu smēlusies no vecvecmammas, vecmammas un mammas. Aušanas pasaulē viņu skolas laikā ievadījusi darbmācības skolotāja. Izstāde vēlreiz apstiprina senāko rokdarbu dzīvotspēju arī šodienas kultūras izpratnes mainīgajās vērtībās. Darbu autore stāsta, ka rokdarbi ir lielisks relaksācijas un atpūtas veids, pat sava veida meditācija. Šī nodarbe rada gandarījumu, prieku un iedvesmu, tā ir krāsu terapija sirdsmieram.

Kopš 2000. gada rokdarbniece piedalās dažādos projektos, kas saistīti ar aušanu. Pirmā personālizstāde bijusi 2016. gada jūlijā Jaunjelgavā. 2016. gada rudenī nelielu daļu rokdarbu interesenti varēja aplūkot Neretas centrālās bibliotēkas organizētajā izstādē, kā arī Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā “Riekstiņi”. Daudzi rokdarbi aizceļojuši uz dažādām vietām Latvijā, kā arī uz ārzemēm – Itāliju, Vāciju, Angliju, Ukrainu un Īriju. Trīs gadus Mirdza ar saviem darbiem piedalās arī Zemgales novada stendā “Riga Food”.

Šajā izstādē skatāmi pēdējo trīs gadu darbi. Uzaustie dažādu veidu Neretas novada brunči jau nonākuši to nēsātāju īpašumā. Tuvojoties Latvijas simtgadei, palielinājies pieprasījums pēc tautiskajiem brunčiem.

Izstāde skatāma līdz 30. novembrim muzeja darba laikā no otrdienas līdz sestdienai (10.00-17.00). Laipni aicināti!

Izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem speciāliste Ligita Levinska-Drozdova

Foto: Ligita Levinska-Drozdova un Ilma Svilāne