Viesītes novada pašvaldības pārstāvji un TIP ciemojas Anīkščos

22. martā Viesītes novada pašvaldības pārstāvji Inese Vītola un Alfons Žuks, un Viesītes TIP pārstāve Ligita Levinska viesojās Anīkščos, lai iepazītos ar Anīkšču domes prioritātēm un darbību, un apmeklētu Šaursliežu dzelzceļa muzeju, kur eksponēta „Škoda” lokomotīve „Kukuška”, citi šaursliežu dzelzceļa ritošie sastāvi, dažādi sakaru un signalizācijas līdzekļi. Darba kārtībā ir šādi eksponāti – rokas drezīna un trīsritenis uz dzelzceļa sliedēm. Divstāvu stacijā ir uzgaidāmā telpa un starpkaru perioda Lietuvas stacijas priekšnieka kabinets. Anīkšči ir vienīgā pilsēta Lietuvā, kurā joprojām kursē šaursliežu vilciens, kā saka paši lietuvieši – šaurukas. Tas ir garākais saglabātais šaursliežu dzelzceļš Eiropā, kas joprojām darbojas tūristu vizināšanai un dažādiem pasākumiem. Viens 1899. gadā būvētās līnijas atzars ved uz Panevēžu, bet otrs – uz 12 kilometrus attālo gleznaino Rubiķu ezeru, kas ietilpst Anīkšču nacionālajā parkā.

Viesošanās mērķi bija meklēt sadarbības iespējas projektos un iepazīties ar viņu bānīti. Viņu interese par Viesītes Mazo Bānīti bija liela, viņi plāno apciemot mūs. Tikšanās bija viesmīlīga, iedvesmojoša, pavasarīga un sirsnīga. Cerēsim uz kopējiem mērķiem un plāniem nākotnē!

Izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem speciāliste Ligita Levinska

Foto: Ligita Levinska