Tūrisma informācijas diena Viesītes novadā

IMG_7812_Sagaidot 2015. gada tūrisma sezonu, Sēlijas amatniecības un tūrisma attīstības biedrība (SATAB) aicināja tūrisma operatorus, aģentus, gidus, kā arī masu mediju pārstāvjus š.g. 16. aprīlī apmeklēt Jaunjelgavas un Viesītes novadu, lai, Tūrisma informācijas dienas ietvaros, iepazītos ar jaunākajiem novadu tūrisma objektiem, kā arī ar labi zināmām un jau iemīļotām apmeklējumu vietām. Visas izmaksas sedza Viesītes un Jaunjelgavas pašvaldības.

Viesi, galvenokārt, bija no Rīgas, Jelgavas un Jūrmalas. Pārstāvētas bija tādas ceļojumu aģentūras kā Impro, Jauni rakursi, NOA – TOUR, Poētika, tūrisma operatori Transcom Travel, Mundus Travels, kā arī Jūrmalas tūrisma birojs, Riga Trip un Latvijas tūrisma gidu asociācijas pārstāvji un citi interesenti.
Jaunjelgavas novadā viesi apmeklēja Sēlijas ziepnīcu, Pētera Grauduļa muzeju „Daiļamatnieka sēta”, Sunākstes vilnas namu un Mirdzas šarmu (vīna degustācija), pusdienoja Sunākstes saieta namā. Savukārt Viesītes novadā ekskursija iesākās ar Sunākstes ev. luteriskās baznīcas apskati, Stendera Ābeces taku un Stendera kapu kalniņu. Tā turpinājās ar stāstiem par Viesītes novada ievērojamākajām apskates vietām, ekskursiju pa Viesītes pilsētu un Viesītes Amatniecības centra, Mazā Bānīša kompleksa un Paula Stradiņa skolas apmeklējumu. Noslēgumā viesi devās uz Elkšņu pagastu ciemos pie kafejas „Alīda” saimnieces.

Vizītes galvenais mērķis bija iepazīties ar piedāvājumu gaidāmajai tūrisma sezonai, kas jau ir tepat aiz stūra. Viesi veica pierakstus, piefiksēja muzeju un ekskursiju izmaksas, darba laikus un citus faktus, kas noderēs vēlāk, organizējot savās tūrisma firmās ekskursijas uz Jaunjelgavu un Viesīti, kā arī Viesītes tūrisma informācijas punktā apmeklētāji saņēma dažāda veida bukletus par Viesītes novadu. Viesus interesēja unikāli fakti un tas ”īpašais”, kāpēc būtu jāapmeklē tieši Viesīte, lai zinātu, ko piedāvāt saviem klientiem. Tika uzdoti dažādi jautājumi par Sēlijas robežām, par Bānīša vēsturi, Paulu Stradiņu. Uz vizīti bija ieradusies arī kādreizējā Mazā Bānīša pavadone Līvija Jaksteviča, kurai ekskursanti labprāt uzdeva jautājumus un sagaidīja ar smaidu. Viesus iepriecināja arī biedrības „Zīle” veidotie darbiņi. Viesītes novadā ekskursijas vadīja Agnija Mutule un Ilma Svilāne.

Manuprāt, vizīte bija izdevusies. Tā kā jautājumu bija patiešām daudz, tas nozīmē, ka cilvēkos bija interese par Viesīti un Sēliju. Domāju, ka lielākā daļa viesu aizbrauca apmierināti, tādēļ ceru uz atkalredzēšanos tūrisma sezonā!

Siltu pavasari vēlot,
Agnija Mutule
Izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem speciāliste