Kategorija: Muzeju nakts

Muzeju nakts Viesītē

Viesītes muzejam ir skanīgs un skanošs vārds – Sēlija. Skanīgs, jo muzejs ir viens no mūsu kultūrvēsturiskā novada pārstāvētājiem Latvijā, kas savā darbībā par galveno uzskata Sēlijas kultūrvēsturisko mantojumu un tā saglabāšanu. Skanošs, jo nu jau 18 gadus muzejs dzīvo un daudzina novada un reģiona vārdu, aicinot uz Viesīti Latvijas apceļotājus un viesus, bijušos novadniekus un nejauši te ienākušos. Jau 90 gadus pastāv Viesīte, kas gaiša un aicinoša būs mums pilsēta vienmēr.

Nozīmīgs pasākums muzejam bija Muzeju nakts 2018 ar mūsu nosaukumu “Te mans šūpulis kārts”. 19. maijā abas muzeja nodaļas Viesītē bija atvērtas apmeklētājiem līdz pat pusnaktij. Ar dzejas rindām par Viesīti Paula Stradiņa skolas kamīnzālē atklājām vakaru, lai radītu noskaņu un vēlmi izstaigāt muzeja telpas un iepazīties ar ekspozīcijām. Apmeklētājiem bija iespēja nobaudīt visas četras “Alīdas” kafejas šķirnes un balsot par garšīgāko. Līdz ar to viena no kafijām saņēma Muzeju nakts simpātiju balvu “Ozolzīle”.

Muzeju nakts 2017

Aizvadīta Eiropas Muzeju nakts, kam Viesītē bija dots nosaukums “Āžu miestā laiku neskaita”. Visas Latvijas muzeju kopīgā tēma bija Laiks, laika rats.

Muzeju nakts iesākās ar pašdarbības teātru kolektīvu uzvedumiem par seniem un vēl senākiem laikiem. Režisores Aijas Rancovas vadībā pie mums viesojās Mežāres bērnu un jauniešu amatierteātris “Sapņotāji” ar fragmentu no A.Brigaderes lugas “Maija un Paija”. Ar skaļiem aplausiem skatītāji sagaidīja Rites un Viesītes amatierteātru dalībniekus kopīgā uzvedumā “Āžu miesta Mazo Bānīti gaidot”. Kas tik nav Viesītē noticis Mazā Bānīša laikos!

Muzeju nakts 2017

FOTOAKCIJA “Es esmu laimīgs!”

“Brauciens” Muzeju nakts vakarā

Aizvadīta gadskārtējā Muzeju nakts. Šogad to veltījām Mazā Bānīša simtgadei, tāpēc nosaukums bija “Uzmanību! Durvis atveras!”. Mazais Bānītis ripo cauri Sēlijas mežiem, pļavām, apbraucot vienu otru lielāku pauguru, piestājot ūdens uzņemšanas vietās un pieturās. Muzeju naktī tas “apstājās pļavā”, kas pilna zināmu un nepazīstamu augu. Citā pieturā varēja grāmatu palasīt un uzrakstīt labus vārdus. Kad mūsu sapņu vilciens piestāja bijušajā stacijas laukumā, varēja sasildīties pavingrojot. Mazā Bānīša parkā nonākušie, vilcienu gaidot, izgatavoja pīnītes Mazā Bānīša rotāšanai, rakstīja Mazajam Bānītim īsziņas, apciemoja jubilāru un aprunājās ar bijušajiem dzelzceļniekiem, minēja krustvārdu mīklas, spēlēja spēli “Ar Mazo Bānīti pa Sēliju”. Parkā varēja paspēt nofotografēties un padziedāt, bet Sēlijas mājā izgatavot sev piemiņas vilcieniņu. Dzelzceļa bufetē uz taloniem, kā senās dienās, bufetnieces laipni izsniedza preci.

Muzeju nakts 2015 “Sēļi un Rainis”

IMG_8637-Copy

Muzeju nakts vēsais laiks nenobiedēja apmeklētājus. Rietošā saulīte pievienojās mums, un vakars izvērtās jauks un patīkams gan pasākuma dalībniekiem, gan muzeja darbiniekiem un daudzajiem palīgiem. Ceram, ka viesojoties muzejā, izstaigājot visas telpas Paula Stradiņa skolā, darbnīcas Mazā Bānīša kompleksā, apciemojot pašu Mazo Bānīti un noskatoties animācijas filmu „Zelta zirgs”, katrs guva sev kādu jaunu atziņu un visiem izdevās patīkami pavadīt šo vakaru.

Paldies visiem, kas veltīja savu laiku un pūles, lai Muzeju nakts  Viesītē būtu īpašs vakars viesītiešiem un no tālākām vietām atbraukušajiem muzeja apmeklētājiem!

Muzeju nakts gaidās arī Viesītes muzejs “Sēlija”

Viesītes muzeja “Sēlija” Muzeju nakts tēma: “Sēļi un Rainis”, saistībā ar Raiņa un Aspazijas jubilejas gadu.

 

muzeju nakts afisa_

 

10430373_707136902745909_7474319497368048780_n