Kategorija: Reklāma

Šajā nedēļā muzejs “Sēlija” piedalās izstādē “Balttour 2019”

Balttour 2019 tūrisma izstāde

No 1. līdz 3. februārim Rīgā Ķīpsalā notiks 26. starptautiskā tūrisma izstāde–gadatirgus “Balttour 2019”. Sēlijas novadu apvienību šogad pārstāvēs 5 pašvaldības, tostarp Viesītes novads.

28. Buclera lasījumi 9. decembrī Viesītē

Kā jau ierasts, decembra mēnesis ir laiks, kad Latvijas fotogrāfi atzīmē Mārtiņa Buclera dzimšanas dienu. Nozīmīgākais latviešu fotogrāfijas pamatlicēja atceres notikums ir Latvijas fotogrāfijas vēsturei veltītā konference “Buclera Lasījumi, kas ik gadu notiek Viesītē. Šogad konference norisināsies sestdien,  9. decembrī Viesītes kultūras pilī.

Informācija par Latvijas fotogrāfijas vēsturi šobrīd ir ārkārtīgi sadrumstalota un nepilnīga.  Par daudziem autoriem tā ir zudusi, un joprojām nav vienota bibliogrāfiska izdevuma, kurā par to būtu apkopots vissvarīgākais. Tādēļ konferencei “Buclera Lasījumi” ir tik liela nozīme ikvienam, kurš interesējas par Latvijas fotogrāfiju. Tā ir platforma, kurā pētnieki un vēsturnieki dalās ar saviem jaunatklājumiem. Nereti tā kļūst par  vienīgo iespēju, kur satikt gan līdzīgi domājošos, gan apmainīties ar informāciju.

MārtiņŠ Buclers dzimis 1866. gadā Saukā, bet  apglabāts 1944. gadā Siguldas kapos. Tiek uzskatīts par latviešu fotogrāfijas pamatlicēju. Viņš ir Latviešu fotogrāfiskās biedrības (1906) dibināšanas iniciators un valdes priekšsēdētājs. Daudzu mācību grāmatu autors, izstāžu organizētājs un ievērojams XX.gs. sākuma kultūras darbinieks.

“Buclera Lasījumi” šogad norisināsies jau 28. reizi. Sākotnēji tas bija tikai Mārtiņa Buclera atceres pasākums. Vēlāk savienojumā ar Latvijas Fotogrāfu Forumu kļuva par nozīmīgu fotogrāfu un entuziastu pulcēšanās notikumu. Šobrīd “Buclera Lasījumi” jau 6. gadu norisinās kā Latvijas fotogrāfijas vēsturei veltīta konference.

Konferenci atbalsta Viesītes pašvaldība, Viesītes novada muzejs „Sēlija”, Latvijas Fotogrāfu Savienība.

Dalība konferencē ir bezmaksas. No Rīgas tiek organizēts arī pašvaldības finansēts autobuss konferences dalībnieku nogādāšanai uz Viesīti un atpakaļ.  Aicinām pētniekus pieteikt savus referātus lasījumiem, rakstot uz buclers[et]inbox.lv.

Sēlijas amatnieku jampadracis Viesītē

Piedalies Zemgales velo vasarā 2017!

Visas vasaras garumā, no 1. jūnija līdz 31. augustam, norisinās projekts/spēle “Zemgales velo vasara 2017”, kura laikā velobraucēji ir aicināti doties izbraucienos ar velosipēdiem un iepazīt 100 interesantas apskates vietas Zemgalē.

Veloorientēšanās spēle visas vasaras garumā norisinās Zemgalē ar mērķi apceļot un iepazīt Zemgali ar velosipēdiem. 100 spēlē ietvertie apskates objekti ir spēles kontrolpunkti, kur dalībniekiem jāveic foto atskaite un jāveic radoši un asprātīgi uzdevumi. Sacensības ir viena no Latvijas simtgades svinību aktivitātēm.

Lai piedalītos sacensībās, dalībniekiem vasaras garumā ir jānobrauc ar velosipēdu pēc iespējas vairāk kilometru pa Zemgali, fiksējot tos mobilās lietotnes “Endomondo” izaicinājumā “Zemgales velo vasara 2017” un jāpaviesojas kontrolpunktos, kur par uzdevumu izpildi dalībniekiem tiek piešķirti papildus spēles punkti. Par kontrolpunktu atrašanās vietām var uzzināt šeit: https://www.google.com/maps/d/edit…

Rullē ar Roli 2017

Raidījuma “Latvijas pērles” sižets par Viesītes Mazo Bānīti

Raidījuma II daļā par Viesītes Mazo Bānīti:

http://lr1.lsm.lv/lv/raksts/latvijas-perles/ka-viesites-mazbanitis-laudis-vizinajis-un-ka-kadreiz-selu-seta-.a82293/

Sēlijas pilskalnu nedēļa

„MAZAJAM BĀNĪTIM 100”

VIESĪTES MAZĀ BĀNĪŠA SVĒTKI kopā ar muzeju “Sēlija”

Uz svētkiem laipni gaidīti visi viesītieši un tuvi, tāli ciemiņi!

Copy of viesites depo 1928.g.

 

5. AUGUSTS

Pilsētas svētku pirmā diena

Kultūras pils koncertzāle
15:00 „Mazā Bānīša simtgades” SVĒTKU ATKLĀŠANA
Koncerts – vīru koris „Baltie bērzi” /Valmiera/
Izstādes „Jēkabpils. Aizmirstie Zīlāni” atklāšana 2. stāvā
16:30 Piemiņas plāksnes atklāšana bijušajā Stacijas laukumā

Mazā Bānīša parks
17:00 – 21:00 SVĒTKU IESKANDINĀŠANA „Mazbānītis kopā sauc!”
Piedalās: Viesītes pūtēju orķestris, amatierteātris, grupa „PA”, Daudzevas pagasta dāmu deju grupa, Elkšņu, Rites, Sunākstes pagastu vokālie ansambļi

5. augustā muzeja nodaļa – MAZĀ BĀNĪŠA PARKS

 atvērta svētku dalībniekiem no 17:00 līdz 21:00

Muzeja nodaļa PAULA STRADIŅA SKOLA – SLĒGTA

 6. AUGUSTS

Pilsētas svētku otrā diena

/programma Viesītes pašvaldības mājaslapā/

Svētku dienā muzeja nodaļas –

Mazā Bānīša parks un Paula Stradiņa skola –

 atvērtas no 10:00 līdz 17:00 

14:00 aicinām uz izstādes atklāšanu Stradiņa skolā –

“PENSIONĀRES VAĻASPRIEKS”.

Zentas Juškevicas atgriešanās savā bijušajā skolā

 7. AUGUSTS

  Pilsētas svētku trešā diena

Mazā Bānīša parks

12:00 Sirsnīgas tikšanās pie Mazā Bānīša.

Dziesmas, dalīšanās atmiņās – bijušajiem dzelzceļniekiem, viņu ģimenēm un draugiem.  Pasākums ar „groziņiem” un vislabāko garastāvokli!

 Uz 7. augusta tikšanos lūgums iepriekš pieteikties!

17-Copy (2) of dz-1

Ērika Kupča izstādes „Viss kā pasakā” atklāšana

10. jūnija vakarpusē Viesītes Kultūras pils Tradīciju zālē tika atklāta Ērika Kupča izstāde „Viss kā pasakā”. Ēriks Kupčs dzimis Viesītē 1932. gadā, beidzis Viesītes vidusskolu 1952. gadā. Mūsējais, tāpat kā viņa tēvs, kurš strādājis Viesītes dzelzceļā. Ēriks Kupčs jau pirmajās klasēs aizrāvies ar zīmēšanu, taču vidusskolā viņu krāsu pasaulē ievedis Arkādijs Kasinskis. 1973. gadā viņš ieguvis Tautas daiļamata meistara nosaukumu kā rotkalis, taču palicis uzticīgs gleznošanai, kas vienmēr piešķīris dzīvei saturu un jēgu.

Izstādē, kuru veido pēdējos divos gados tapušie darbi, dominē dabas un ziedu ainavas, kas parāda, cik daudz mākslinieku spēj iedvesmot Sēlijas dabas skaistums un bagātības, tāpat saglabājies portrets un pavisam jauna nianse – pasaku tēli un motīvi; mākslinieks gluži kā Kristofors Kolumbs atrodas ceļā uz nemitīgiem atklājumiem un izaicinājumiem. Dabas tēlojums vilina domāt par mākslinieka dzīves izjūtu, esību un skaistuma izpratni.

Gleznās staro Ērika Kupča dzīvesprieks, kā viņš arī saka, tad nav par ko žēloties un skumt. Māksla ir viņa „mildronāts”.

Aicinām ikvienu apmeklēt viņa iedvesmojošo izstādi un ar lepnumu priecāties, ka mūsu novadā ir tik talantīgs un optimistisks mākslinieks! Ikvienam cilvēkam bez ikdienišķām lietām un rutīnas ir nepieciešams arī kas dievišķs. Izstāde apskatāma līdz jūlija vidum, pēc tam tā „ceļos” uz Elkšņiem.

Izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem speciāliste Ligita Levinska

Foto: Ligita Levinska

Ziemeļlatgales laikraksts “Vaduguns” viesojas Viesītes novadā

Ziemeļlatgales laikraksts “Vaduguns” viesojas Viesītes novadā un sadaļā “Kaimiņi” publicē informāciju par Viesītes novada vēsturi, tūrisma objektiem un personībām!

Vaduguns_Viesītes novads