Kategorija: TIP

Sēlijas amatnieku jampadracis Viesītē

1.jūlijā Mazā Bānīša parkā norisinājās pasākums “Sēlijas amatnieku jampadracis Viesītē”, lai iepazīstinātu ar senajām sēļu amatu prasmēm. Viesītē satikās Sēlijas amatnieki un mājražotāji – kultūras mantojuma lietpratēji, kopēji un nesēji. Programmas piedāvājumā bija “Kafejas stāsts” (Jolanta Kovnacka no Viesītes novada), klūgu groza pamatnes pīšana (Diāna Rutkēviča no Jaunjelgavas novada), izšūšanas demonstrējumi (Inese Bluķe no Jaunjelgavas novada), celošanas demonstrējumi (Baiba Bite no Jēkabpils novada), kokgriešanas demonstrējumi (Dainis Vecums no Jēkabpils novada), kalēja darbnīca (Kaspars Baltacis no Neretas novada), arī sēļu gastronomijas piedāvājums – Batviņu zupas pagatavošana (Rita Skrējāne no Jēkabpils novada). Ikvienam apmeklētājam bija iespēja piedalīties meistarklasēs, ieklausīties amatu prasmju noslēpumos un pieredzē, kā arī iegūt jaunas zināšanas. Visas amatu prasmju zināšanas ir gadsimtiem krātas, tāpēc tik vērtīgas. Piemēram, celošana, pēc arheologu domām, ir senākais jostu aušanas veids. Amatnieku piedāvājums un interese par to apliecināja, ka sēļu kultūra ir bagāta, daudzveidīga un dzīvotspējīga. Nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšana un popularizēšana ir pamats sēļu identitātes saglabāšanai.

Muzeja darba laiks tautas mākslas svētkos “Sēlija rotā” 1. jūlijā

Nodaļa “Mazā Bānīša parks” atvērta apmeklētājiem no 10.00-17.00

Nodaļa “Paula Stradiņa skola” – SLĒGTA

Informācijai: 28681126

Piedalies Zemgales velo vasarā 2017!

Visas vasaras garumā, no 1. jūnija līdz 31. augustam, norisinās projekts/spēle “Zemgales velo vasara 2017”, kura laikā velobraucēji ir aicināti doties izbraucienos ar velosipēdiem un iepazīt 100 interesantas apskates vietas Zemgalē.

Veloorientēšanās spēle visas vasaras garumā norisinās Zemgalē ar mērķi apceļot un iepazīt Zemgali ar velosipēdiem. 100 spēlē ietvertie apskates objekti ir spēles kontrolpunkti, kur dalībniekiem jāveic foto atskaite un jāveic radoši un asprātīgi uzdevumi. Sacensības ir viena no Latvijas simtgades svinību aktivitātēm.

Lai piedalītos sacensībās, dalībniekiem vasaras garumā ir jānobrauc ar velosipēdu pēc iespējas vairāk kilometru pa Zemgali, fiksējot tos mobilās lietotnes “Endomondo” izaicinājumā “Zemgales velo vasara 2017” un jāpaviesojas kontrolpunktos, kur par uzdevumu izpildi dalībniekiem tiek piešķirti papildus spēles punkti. Par kontrolpunktu atrašanās vietām var uzzināt šeit: https://www.google.com/maps/d/edit…

Satiec savu meistaru 2017

Aptauja par tūrisma produktu un pakalpojumu pieejamību Viesītes novadā

Biznesa augstskolas Turība 4. kursa studente Rudīte Muižniece veic pētniecisko darbu ,,Tūrisma mārketinga koncepcija Viesītes novadam’’.

Lūdzam aizpildīt anketu:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSczkovK6GkxbTe8jYvE5n82rOV34lEd9wLb4vCCL4hYSijKzA/viewform?c=0&w=1 

Paldies!

Izstādē „Balttour 2017” apmeklētāji izrāda lielu interesi par Viesītes novada tūrisma piedāvājumu

5. februārī Ķīpsalā noslēdzās tūrisma izstāde-gadatirgus „Balttour 2017”, kas divās tematiskajās hallēs pulcēja 850 tūrisma uzņēmumus un to pārstāvjus no 38 pasaules valstīm. Iedvesmoties Latvijas un pasaules apceļošanai bija ieradušies 28 tūkstoši interesentu, no kuriem 5,5 tūkstoši – nozares profesionāļi.

Izstādē varēja uzzināt par tuviem un tāliem galamērķiem, atklāt unikālus tūrisma objektus un jaunus maršrutus, sajust Latvijas reģionu viesmīlību, baudīt dažādus priekšnesumus, izgaršot pašmāju un citu zemju ēdienus un dzērienus, kā arī iepirkties gada lielākajā ceļojumu izpārdošanā! “Balttour 2017” ir plašākā tūrisma izstāde Baltijā, kas ik gadu sniedz ieskatu par jaunumiem tūrisma nozarē gan Latvijā, gan pasaulē. To rīko Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija (ALTA) un nodrošina Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

Kā ierasts, nozīmīgajā izstādē Zemgales pašvaldības bija sadalījušās sešos – Dobeles, Jelgavas, Bauskas, Kokneses, Sēlijas un Jēkabpils – puduros, kuros apmeklētāji varēja iegūt jaunāko informāciju par jauniem tūrisma objektiem un apskates vietām, velo maršrutiem un pastaigu takām, aktuālajiem kultūras, sporta un izklaides pasākumiem, tradīcijām un gastronomiskā tūrisma iespējām.

Viesītes novads jau vairākus gadus piedalījās Sēlijas pudura stendā. Šogad ar apmeklētājiem informatīvajā stendā tikās Viesītes TIP pārstāve Ligita Levinska-Drozdova un Viesītes muzeja „Sēlija” pārstāve Valija Fišere. Apmeklētāji tika iepazīstināti ar tūrisma objektiem un atpūtas iespējām Viesītes novadā un Sēlijā, kā arī varēja vairāk uzzināt par 2017. gada pasākumiem novadā, nozīmīgākie no tiem šogad ir 5. Sēlijas Tautas mākslas svētki „Sēlija rotā” un mūsdienu etniskās mūzikas un seno amatu festivāls „Zobens un Lemess”.

Viesītes novads aicina apmeklētājus tūrisma izstādē „Balttour 2017”

„Balttour” ir plašākā un nozīmīgākā tūrisma izstāde Baltijā, kas ik gadu atklāj jauno tūrisma sezonu reģionā un rada svētku sajūtu gan nozares profesionāļiem, gan ceļotgribētājiem. 24. starptautiskā tūrisma izstāde „Balttour 2017” notiks no 3. līdz 5. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, Rīgā. „Balttour 2017” vienuviet varēs apskatīt vairāk nekā 470 stendus, kuros savus piedāvājumus prezentēs ap 850 tūrisma uzņēmumu no 41 pasaules valstīm. Trīs dienas apmeklētājiem būs iespēja iepazīt jaunus maršrutus un ceļojumu galamērķus, līksmot par pasaules kultūru dažādību, iegādāties ceļojumus un baudīt Latvijas reģionu viesmīlību!

Sēlijas puduris ir īpašs ar to, ka to pārstāv 7 novadi: Viesītes, Neretas, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Salas, Aknīstes un Jēkabpils novads. Katrs no puduriem ir padomājis gan par jaunākajiem iespieddarbiem, gan par vietējo amatnieku un ražotāju produkcijas popularizēšanu, kā arī par atraktīviem priekšnesumiem. Piedāvājums būs daudzveidīgs un katru dienu būs citas aktivitātes un degustācijas.

Viesītes novada pašvaldības pārstāvji un TIP ciemojas Anīkščos

22. martā Viesītes novada pašvaldības pārstāvji Inese Vītola un Alfons Žuks, un Viesītes TIP pārstāve Ligita Levinska viesojās Anīkščos, lai iepazītos ar Anīkšču domes prioritātēm un darbību, un apmeklētu Šaursliežu dzelzceļa muzeju, kur eksponēta „Škoda” lokomotīve „Kukuška”, citi šaursliežu dzelzceļa ritošie sastāvi, dažādi sakaru un signalizācijas līdzekļi. Darba kārtībā ir šādi eksponāti – rokas drezīna un trīsritenis uz dzelzceļa sliedēm. Divstāvu stacijā ir uzgaidāmā telpa un starpkaru perioda Lietuvas stacijas priekšnieka kabinets. Anīkšči ir vienīgā pilsēta Lietuvā, kurā joprojām kursē šaursliežu vilciens, kā saka paši lietuvieši – šaurukas. Tas ir garākais saglabātais šaursliežu dzelzceļš Eiropā, kas joprojām darbojas tūristu vizināšanai un dažādiem pasākumiem. Viens 1899. gadā būvētās līnijas atzars ved uz Panevēžu, bet otrs – uz 12 kilometrus attālo gleznaino Rubiķu ezeru, kas ietilpst Anīkšču nacionālajā parkā.

Viesošanās mērķi bija meklēt sadarbības iespējas projektos un iepazīties ar viņu bānīti. Viņu interese par Viesītes Mazo Bānīti bija liela, viņi plāno apciemot mūs. Tikšanās bija viesmīlīga, iedvesmojoša, pavasarīga un sirsnīga. Cerēsim uz kopējiem mērķiem un plāniem nākotnē!

Izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem speciāliste Ligita Levinska

Foto: Ligita Levinska

Viesītes TIP piedalās „Pārnovadu uzņēmēju dienā” Aizkrauklē

19. martā Aizkrauklē norisinājās izstāde un gadatirgus „Pārnovadu uzņēmēju diena”. Tajā piedalījās uzņēmēji, amatnieki, mājražotāji, sabiedriskās organizācijas, pašvaldības un pakalpojumu sniedzēji no Aizkraukles un kaimiņu novadiem, kā arī no Aizkraukles draudzības pilsētas Biržiem (Lietuva).

Arī šogad Viesītes novada pašvaldība piedāvāja saviem uzņēmējiem un tūrisma sniedzējiem pārstāvēt savu novadu kopējā stendā, tādējādi dodot iespēju saviem uzņēmējiem un amatniekiem popularizēt savu produkciju un paplašināt noieta tirgu. Vienoto novada stendu pārstāvēja Jolanta Kovnacka ar „Alīdas” un „Paulīnes” kafeju un sukādēm, Dainis Gedušs ar medu un dažādu bišu produkciju, z/s „Priekšāres” ar dažādiem māju sieriem, biedrība „Zīle” ar rokdarbiem un koka darinājumiem. Biedrību „Zīle” pārstāvēja Dina Hodaseviča, Rasma Lisecka un Inārs Dreijers.

Viesītes TIP pārstāve Ligita Levinska iepazīstināja ar tūrisma objektiem Viesītes novadā, plānotajiem pasākumiem 2016. gadā, Mazā Bānīša simtgadi un akciju „100 labi darbi Viesītes bānītim, Latvijas simtgadi sagaidot”, kā arī par digitālā e-fotoalbuma „Mūsu Sēlija” veidošanas iespējām.

Viesītes novada pašvaldība izteica pateicību Dainai Malceniecei. Viņa saņēma nomināciju „Sievietei – uzņēmējai par mūža ieguldījumu augļkopībā”.

Izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem speciāliste Ligita Levinska

Foto: Ligita Levinska

VIESĪTES NOVADS AICINA TŪRISTUS ATBALSTĪT MAZO BĀNĪTI AR KĀDU LABU DARBU